Anna Wysocka

– Przychylam się do tej opinii. Rynek wielkopolski jest jednym z najbardziej interesujących rynków – ma silne podstawy biznesowe, Międzynarodowe Targi Poznańskie są również jednym z istotnych czynników wpływających na jego atrakcyjność, Poznań odwiedza wielu turystów i biznesmenów – powiedziała portalowi Retailnet.pl Anna Wysocka, dyrektor działu najmu powierzchni handlowych firmy Jones Lang LaSalle.

– Współczynnik powierzchni niewynajętej w Poznaniu jest bardzo niski – wynosi około 1,5 procent. Jest wolna powierzchnia, ale tylko w obiektach słabych. Można się spodziewać, że dla centrów, które teraz sobie nie radzą i mają wolne powierzchnie, ta sytuacja może stać się trudniejsza, ale ogólny trend jest stabilny – powiedziała Anna Wysocka. – Z perspektywy osoby, która stale rozmawia z najemcami, komercjalizuje obiekty handlowe bądź poszukuje obiektów handlowych w różnych regionach Polski, mogę powiedzieć, że widać zainteresowanie rynkiem wielkopolskim i że jego potencjał jest doceniany – dodała Wysocka. Jak wpłynie na sytuację ewentualna druga fala spowolnienia ekonomicznego? – Trudno powiedzieć, czy pewne obawy, które mogą pojawiać się na rynku w związku z ewentualnym kryzysem będą miały wpływ na sytuację obiektów handlowych. Widać jednak optymizm – dodała Wysocka.

Anna Wysocka wygłosiła wprowadzenie do panelu dyskusyjnego Rynek centrów handlowych w Poznaniu i Wielkopolsce podczas konferencji Shopping Center Forum & Trade Fair, która odbyła się w dniach 8-9 września 2011 roku w hotelu Hilton w Warszawie.