CH Arabella Ciechanów

Prace związane z budową galerii handlowo-usługowej właśnie rozpoczęto. Prezes spółki Vertano Real Estate Thorsten Brudigam przekazał firmie Strabag zlecenie. – Prace uznaję za rozpoczęte – powiedział Thorsten Brudigam.

Centrum handlowe Arabella powstanie przy ulicy Pułtuskiej w Ciechanowie i zajmie powierzchnię handlową 15,5 tysiąca metrów kwadratowych. Aktualnie obiekt jest skomercjalizowany w 60 procentach. Na liście głównych najemców obiektu znajdą się m.in. Intermarche oraz Bricomarche. Grupa Muszkieterów wynajęła łącznie ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych oraz Jysk – 1100 metrów kwadratowych.

Firma Vertano Real Estate jest obecna na rynku nieruchomości od 14 lat. Budowa centrum handlowego Arabella to początek realizacji nowej strategii spółki, która zamierza wybudować kilkadziesiąt obiektów typu Arabella w małych i średnich miastach Polski. Oprócz lokalizacji w Ciechanowie galerie powstaną także w Ełku, Krośnie i Nysie. Wśród planowanych projektów mają się znaleźć zarówno tradycyjne centra handlowe, jak również obiekty o charakterze parków handlowych.

Elbfonds Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek Elbfonds z siedzibą w Hamburgu. Na rynku polskim fundusz działa od kilku lat angażując się w obiekty handlowe na etapie deweloperskim.