Sklep Giacomo Conti

– Salon naszej marki zajmie powierzchnię 91 metrów kwadratowych i będzie pierwszym lokalem Giacomo Conti w Tarnowie, a zarazem 27 salonem w Polsce. Otwarcie przewidziane jest na październik tego roku. To jednak nie wszystkie plany związane z rozwojem sieci salonów przewidziane na ten rok. 19 października zostanie również otwarty trzeci salon outletowy należący do naszej sieci, który będzie się mieścił w Factory Outlet Kraków. Krakowski sklep zajmie 160 metrów kwadratowych i będzie drugim salonem Giacomo Conti w Krakowie. W chwili obecnej uważnie obserwujemy sytuację gospodarczą w Polsce i Europie, która nie wpływa korzystnie na rozwój sieci handlowych. Jednak nie poddajemy się negatywnym nastrojom i negocjujemy kolejne umowy oraz planujemy następne otwarcia jeszcze w tym roku – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Zbigniew Markowski, prezes Giacomo Conti.

Firma Giacomo Conti zajmuje się produkcją i sprzedażą hurtową oraz detaliczną odzieży męskiej. Sklepy firmowe marki Giacomo Conti mieszczą się m.in. w Gdańsku w Fashion House Outlet Centre, Poznaniu w CH King Cross Marcelin i CH Galeria Pestka, Gnieźnie w CH Galeria Gniezno, a także w Lesznie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Gostyniu, Rawiczu, Krotoszynie, Opolu, Zabrzu, Nowym Tomyślu czy Cieszynie.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to obiekt usytuowany w północnej części Tarnowa, o łącznej powierzchni ok. 80 tys. metrów kwadratowych, w tym 42,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu GLA. Znajduje się w nim miejsce na blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Do największych najemców centrum handlowego należą wielkopowierzchniowe markety: Tesco, Castorama, Media Markt oraz C&A, Jysk, Martes Sport, Reserved, KappAhl, Empik, Smyk, Deichmann, Rossmann, Drogeria Natura, Douglas, Ecco, Levis, Mustang, Top Secret & Friedns, House, Cropp, Intimissimi, Calzedonia, Triumph, Ravel, Home & You, KFC, Pizza Dominium, Grycan, Solar, Big Star, Oodji. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings, z siedzibą w Krakowie – spółka specjalizująca się w realizacji obiektów komercyjnych. Oprócz Gemini Park Tarnów spółka Gemini Holdings jest właścicielem Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała, oddanego do użytku w maju 2009 r.