Stara Piecownia będzie mieć 1500 mkw powierzchni najmu. Obiekt powstaje przy ulicy 1-go Maja, głównej arterii miasta, oraz Drogowej Trasie Średnicowej (droga szybkiego ruchu łącząca 5 miast konurbacji górnośląskiej). Tuż obok Starej Piecowni powstaje obiekt handlowy prowadzony przez operatora spożywczego. Otwarcie centrum handlowego planowane jest na koniec przyszłego roku.

Spółka Astaris odpowiedzialna za komercjalizację części handlowej jest na etapie prowadzenia rozmów z potencjalnymi najemcami. Umów jednak jeszcze nie podpisano.

Zamysł inwestora, zakładający zachowanie charakterystycznych elementów architektury przemysłowej Śląska, wkracza obecnie w fazę realizacji. Odtworzenie fasady zabytkowych budynków jest, jak informuje inwestor, sporym wyzwaniem dla architektów. Plan architektoniczny dla budynków Starej Piecowni powstał na podstawie analizy oryginalnych planów i rysunków sprzed ponad wieku, a z zabytkowych budynków nic się nie zachowało.

Ze względu na połączenie charakteru, nawiązującego do historii Śląska z nowoczesną infrastrukturą i dogodnym położeniem komunikacyjnym, obiekt jest, jak zapewnia zarządca, wyjątkowo atrakcyjny dla najemców poszukujących lokalizacji dla rozwoju sieci sprzedaży.

Inwestorem projektu Stara Piecownia jest firma GC Investment. Obecnie w portfolio spółki znajduje się 31 projektów w trakcie realizacji. Firma jest notowana na rynku NewConnect.