Na liście TOP 10 znalazły się następujące centra handlowe: (1) Graffica w Rzeszowie, (2) Galeria Krakowska, (3) Fasion House w Gdańsku, (4) Copernicus w Trouniu, (5) Fashion House w Piasecznie ex ex aequo z Galerią Łódzką, (6) Silesia w Katowicach ex aequo z Focus Park w Zielonej Górze, (7) Galeria Bałtycka w Gdańsku, (8) Arkadia w Warszawie.

Ranking powstał na podstawie badania przeprowadzonego w czerwcu 2011 roku przez TNS Pentor. Ankietę wysłano do 280 sieci handlowych wynajmujących powierzchnię w centrach handlowych. W sumie do 476 osób w tym właścicieli franczyzowych. Na ankietę odpowiedziało ponad 120 osób, uzyskano próbę 48 sieci handlowych. 93 centra handlowe uwzględniono w rankingu. Były to centra duże powyżej 10 tys. metrów kwadratowych.

Ankietowani wystawiali ogólną ocenę satysfakcji ze współpracy z centrum handlowym, a następnie oceniali to centrum pod względem parametrów wpływających na poziom satysfakcji ze współpracy z centrum. Pytania dotyczyły czterech kategorii: zarządzania obiektem, satysfakcji handlowej najemców, komercjalizacji i działalności marketingowej centrum. Badanie przeprowadzono metodą wywiadu internetowego CAWI.

– Centra są coraz ważniejsze w Polsce dlatego że handel i rozrywka w craza większym stopniu przenoszą się do Centrów handlowych. Do tej pory centra handlowe oceniane były przez tych, którzy je budują lub komercjalizują, a nie przez tych, którzy pracują w tych centrach – powiedziała na konferencja Shopping Center Forum & Trade Fair Monika Rakowicz, dyrektor działu badań w TNS Pentor.