– Prowadzimy zaawansowane rozmowy z trzema potencjalnymi generalnymi wykonawcami projektu. Rozmawiamy o formule generalnego wykonawstwa.  Konkretne decyzje zapadną jeszcze na przełomie tego roku. Mamy pozwolenie na budowę, a co najważniejsze-dopięte finansowanie. Główne zadanie stojące przed ekipą budowlaną to nadbudowa kondygnacji, którą chcemy przeznaczyć dla ok. 35 nowych najemców. W nowej części znajdzie się także znacznie rozbudowana strefa food court. Strefa gastronomiczna będzie miała około 700 metrów kwadratowych powierzchni i znajdzie się w niej miejsce dla około pięciu najemców – restauracji, kawiarni i cukierni – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Marek Nagórski, prezes zarządu spółki Kaszuby Inwest, która jest właścicielem i zarządcą centrum handlowego.

W związku z rozbudową w CHK znajdzie się także sporo nowych marek. Obecnie centrum ma 34 najemców, docelowo będzie mieć łącznie ok. 75. Powierzchnia handlowa obiektu zostanie podzielona na kilka stref, m.in. kobieta, dziecko, mężczyzna, strefa RTV AGD, salon meblowy oraz salon kosmetyczny i masażu oraz gabinet rehabilitacji. W galerii pojawi się także dodatkowo plac zabaw dla dzieci i salon księgarsko-prasowo-muzyczny. Modernizacji ulegnie także parking, który zostanie powiększony.

– Obecnie powstająca kondygnacja skomercjalizowana jest w ponad 50 procentach. Planujemy, że do końca tego roku skomercjalizujemy ją do poziomu 75 procent. Pierwsze umowy przedwstępne już podpisaliśmy – dodaje Nagórski.

Dzięki rozbudowie obiekt stanie się bardziej widoczny. Z siedmiu metrów urośnie do 12. Zachowana zostanie również nadbudowa biurowa i sale konferencyjne, które znajdują się w kompleksie. Inwestor i zarządca centrum – firma Kaszuby Inwest planuje oddać obiekt do użytku jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w 2012 roku. – Idealną datą byłby 6 grudnia – podsumowuje Nagórski.