– Ze względu na warunki techniczne, sklep w Bydgoszczy uruchomiony będzie wcześniej niż piotrkowski. Otwarcie planowane jest na październik tego roku – informuje Aleksandra Kuczyńska, dyrektor operacyjna Alfa Asset Management, firmy zarządzającej m.in. siecią Focus Mall w Polsce.

Oodji jest jedną z czołowych sieci modowych na rynku rosyjskim. Jej dwa główne biura znajdują się w Sankt Petersburgu i w Moskwie. Firma wywodzi się z brandu Oggi stworzonego w 1998 roku. W tym samym roku otwarto pierwsze sklepy Oggi w Sankt Petersburgu. W kolejnych latach sieć rozszerzyła działalność na kolejne miasta Rosji. W 2002 roku stworzono dla sieci system franczyzowy. W 2006 roku Oggi rozpoczął współpracę z francuskimi projektantami, otworzył także biuro w Szanghaju w Chinach. W 2010 roku zapoczątkowano linię męską. Jej twórcami są paryscy projektanci. W tym samym roku powstał brand Oodji na potrzeby ekspansji firmy na rynek europejski. Dziś sieć ma ponad 400 sklepów. Poza Rosją działa na Ukrainie, w Kazachstanie, Armenii, na Białorusi, w Moładawi, Polsce, na Słowacji i Węgrzech.

Alfa Asset Management, firma świadcząca kompleksowe i innowacyjne usługi z dziedziny zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, powstała w 2005 roku. Do grona klientów Alfa Asset Management należą: Parkridge Holdings i Prologis, Aviva Investors, ING RE, 4 Development, firma współpracowała również z największymi centrami handlowymi Warszawy: Złote Tarasy i Blue City.

Focus Mall Bydgoszcz powstał w centrum miasta w zrewitalizowanych zakładach mięsnych zbudowanych na przełomie XIX i XX w. Jest największą galerią wchodząca w skład sieci Focus Mall. To najchętniej odwiedzane centrum handlowe w Bydgoszczy. Centrum liczy 90 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 42 tys. mkw. powierzchni najmu GLA, na której znajduje się 150 sklepów oraz Cinema City. Pojemny parking mieści 1200 aut. Focus Mall Bydgoszcz został oddany do użytku w 2008 roku.