CH Wzgórze

Agentem i głównym pożyczkodawcą jest bank Pekao SA. – Ta transakcja potwierdza naszą strategię dostarczania elastycznego planu finansowania doświadczonym i kompetentnym deweloperom. Jest także dowodem na to, że jesteśmy stabilnym partnerem bankowym. Jestem dumna, że Mayland Real Estate powierzył finansowanie jednego ze swoich unikalnych projektów bankowi Pekao – mówi Monika Mielecka, dyrektor Działu Finansowania Nieruchomości Komercyjnych Banku Pekao SA.

Z transakcji zadowolony jest także BZWBK. – Jesteśmy dumni z uczestnictwa w tak znaczącej transakcji. BZWBK pozostaje do dyspozycji w celu dostarczenia planu finansowania tak doświadczonemu deweloperowi, jakim jest Mayland Real Estate – powiedział Jim Chekerjian, dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości Banku Zachodniego WBK SA.

Kredyt w całości zostanie przeznaczony na rozbudowę centrum handlowego Wzgórze w Gdyni. Mayland RE poprowadzi proces rozbudowy i operacyjne zarządzanie obiektem.

Centrum Handlowe Wzgórze będzie miało powierzchnię 70 tys. mkw. GLA, na której znajdzie się 270 sklepów. Grupę głównych najemców będą reprezentować: Real, Grupa Inditex i Alshaya, C&A, NewYorker, Helios, RTV Euro AGD. Aktualnie obiekt jest wynajęty w 70 proc. Planowane zakończenie inwestycji to 2013 rok.