– Pozytywnie oceniamy naszą obecność podczas targów SCF&TF. Prezentowane przez nas projekty wzbudzały duże zainteresowanie. Odbyliśmy też wiele obiecujących rozmów. Firmy potwierdzały, iż potrzebują nowej powierzchni handlowej do wprowadzenia na rynek swoich marek. Nasze aktualne działania: rozbudowa Gemini Park Bielsko-Biała oraz inwestycja w Tychach zapewnią atrakcyjną przestrzeń do rozwoju branży retail. Z pewnością weźmiemy udział także w przyszłorocznych targach, na których zaprezentujemy przyszłe projekty – mówi Rafał Sonik – prezes zarządu Gemini Holdings.

– Gorącym tematem była rozbudowa Gemini Park w Bielsku-Białej, która rusza w pierwszej połowie przyszłego roku. W czasie targów sfinalizowaliśmy kilka umów najmu dla nowej części, w tym dwie z kluczowymi najemcami – dodaje Krzysztof Gaweł, dyrektor zarządzający Gemini Park.

– Rozbudowa to dobry pomysł, oceniali moi rozmówcy – potencjalni najemcy, którzy licznie przybyli na konferencje, podkreślając, że po zakończeniu prac potencjał i pozycja Gemini Park Bielsko-Biała znacząco wzrośnie, a obiekt będzie dysponować jedną z największych powierzchni handlowych nie tylko w mieście ale i w regionie (ponad 53 tys. mkw. w tym 45 tys. mkw. GLA ). Sporym zainteresowaniem cieszyła sie również planowana galeria Gemini Park w Tychach, znaczący klienci na rynku nieruchomości wypytywali o szczegóły inwestycji jednocześnie deklarując chęć wejścia z pełną ofertą wszystkich swoich marek po kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu – mówi Ewa Ściubidło, Associate Director z firmy BOIG Property Consulting odpowiedzialnej za komercjalizację Gemini Park Bielsko-Biała i Gemini Park Tarnów.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała zostało otwarte w maju 2009 roku, od samego początku ciesząc się sympatią klientów i uznaniem branży. Już w 2010 roku zostało wyróżnione nagrodą „Najlepsze Centrum Handlowe roku 2009 w Polsce” w prestiżowym rankingu Shopping Center Forum & Awards. Obecnie wśród 90 najemców Gemini Park znajdują się m.in.: hipermarket Real, H&M, C&A, New Yorker, S.Oliver, Martes Sport, Reserved, Diverse, Ravel, Mohito, Douglas, Rossmann, Venezia, Apart, Wittchen, Ecco, Solar, Calzedonia, Vobis, Komputronik, a także popularna sieć KFC oraz lodziarnia Lodomania. Dzięki szerokiej ofercie handlowej i rozrywkowej reprezentowanej również przez 10-salowe kino Cinema City, Gemini Park jest postrzegane jako „rodzinne centrum handlowe”.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to  obiekt usytuowany w północnej części Tarnowa, o łącznej powierzchni ok. 80 tys. metrów kwadratowych, w tym 41,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu GLA. Znajduje się w nim miejsce na blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Do największych najemców Centrum Handlowego należą wielkopowierzchniowe markety: Tesco, Castorama, Media Markt oraz C&A, Jysk, Martes Sport, Reserved, Diverse, KappAhl, Empik, Smyk, Deichmann, Rossmann, Drogeria Natura, Douglas, Top Secret & Friends, House, Cropp, Home & You, KFC, Solar, Big Star, Mango, Oodji, Mohito, Ecco. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings, z siedzibą w Krakowie – spółka specjalizująca się w realizacji obiektów komercyjnych. W planach Gemini Holdings jest budowa kolejnych obiektów handlowych. Deweloper angażuje się także w życie społeczne Tarnowa. Współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Siemacha, dla którego zrealizował ośrodek opiekuńczo-wychowawczy w sąsiedztwie Gemini Park Tarnów.