Nowe lokale znajdą się na poziomie +1, w sąsiedztwie delikatesów Bomi. Aktualnie w strefie gastronomicznej galerii znajdują się m.in. Via Pasta oraz Cook&Cook. Łączna powierzchnia restauracyjna liczy blisko 600 metrów kwadratowych plus 466 metrów kwadratowych powierzchni konsumpcyjnej.

Dzięki nowym najemcom poziom komercjalizacji Alfa Centrum wynosi 99 procent w odniesieniu do powierzchni handlowej i 70 procent w odniesieniu do powierzchni biurowej. – Aktualnie na terenie Alfa Centrum mamy właściwie tylko jeden wolny lokal handlowy o powierzchni 63 metrów kwadratowych powierzchni zlokalizowany na poziomie +2. Dodatkowo do wynajęcia mamy ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni biurowej – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Jolanta Karna, dyrektor administracji Alfa Centrum.

Centrum Handlowe Alfa znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i Mickiewicza w Białymstoku. W galerii znajduje się ponad 140 sklepów i punktów usługowych. Najemcami są m.in. CCC, Douglas, Empik, H&M, Almi Decor, Kazar, Rossmann, Ryłko, Vistula czy Zara. W strefie rozrywki galerii działa kino, którego operatorem jest firma Helios. Kino dysponuje ośmioma klimatyzowanymi salami i jest w stanie pomieścić ponad 1700 osób.