W 100 procentach ukończona została elewacja ceramiczna. Na półmetku są prace związane z zielenią. Do użytku oddano pierwsze 250 miejc parkingu. Trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz. – Pasaże nowej części są już praktycznie ukończone. Wszędzie została położona posadzka, trwają prace wykończeniowe korytarzy, praca wre także we wszystkich sklepach. Działają także już windy i schody ruchome. Na placu centralnym nowej części tzw. Placu Nowym, który będzie centrum nowej Silesii montowana jest właśnie fontanna. Ostatnich kształtów Silesia nabiera także z zewnątrz – mówi Artur Kotas z firmy DIL Polska Baumanagement, która zarządza rozbudową.

Do użytku oddano pierwsze 250 miejc parkingowych. – Na parkingach pozostało nam tylko zamontować oznakowania poziome i pionowe. I koniec. Od jesieni będzie mogło w podziemiach Silesia City Center zaparkować łącznie 1,7 tys. samochodów – mówi Artur Kotas. Z kolei zadaniem ogrodników jest przywrócić zieleń, która otaczała centrum przed rozbudową. Wcześniej z powodu prac budowlanych przesadzono 215 drzew i 5000 krzewów. Projekt przewiduje nasadzenie dodatkowych 100 drzew i 5,5 tys. metrów kwadratowych krzewów i bylin. – Oznacza to, że otoczenie SCC po rozbudowie stanie się bardziej zielone w porównaniu ze stanem sprzed rozbudowy – mówi Kotas.

Z kolei w pasażu nowej części pracę na salonami rozpoczęło ponad 50 nowych najemców. – Prace trwają m.in. w salonie Van Graaf, który będzie jednym z największych w centrum, także w H&M trwają zaawansowane prace nad wnętrzem. Do pracy przystąpili także właściciele salonów z markami luksusowymi m.in. La Mania, Tommy Hilfiger i Calvin Klein Jeans – informują przedstawiciele centrum.

Rozbudowa centrum rozpoczęła się we wrześniu 2010 roku. W wyniku prac centrum zostało powiększone z 68 do 88 tysięcy metrów kwadratowych. Liczba skelpów wzrosła z 250 do 310. Pracę w nowej części znajdzie ponad 500 osób.