– W najbliższym czasie na powierzchni 1925 metrów kwadratowych na poziomie +2 w Alfa Centrum otwarty zostanie klub fitness. Firma zajmie około 1600 metrów kwadratowych. Do grona najemców dołączy też marka odzieżowa, która zarezerwowała ponad 300 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Do końca września tego roku zostaną podpisane umowy – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Jolanta Karna, dyrektor administracji Alfa Centrum.

Dodajmy, że obecnie galeria Alfa Centrum skomercjalizowana jest w 99 procentach. Centrum dysponuje także powierzchnią biurową, która jest wynajęta w 70 procentach.

Centrum Handlowe Alfa znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i Mickiewicza w Białymstoku. W galerii znajduje się ponad 140 sklepów i punktów usługowych. Najemcami są m.in. delikatesy Bomi, CCC, Douglas, Empik, H&M, Almi Decor, Kazar, Rossmann, Ryłko, Vistula czy Zara. W strefie rozrywki galerii działa kino, którego operatorem jest firma Helios. Kino dysponuje ośmioma klimatyzowanymi salami i jest w stanie pomieścić ponad 1700 osób. Alfa to połączenie tradycji z nowoczesnością. Zabytkowe budynki zostały włączone w nowoczesne wnętrze obiektu. Pod jednym dachem zgromadzono sklepy, kawiarnie, restauracje, a także ściankę wspinaczkową.