– Jest to pierwszy salon sieci Super-Pharm, który pojawił się w Radomiu. Lokal usytuowany został na parterze galerii przy supermarkecie MarcPol i ma 317,91 metrów kwadratowych powierzchni – mówi w rozmowie z Retailnet.pl John Gabrovic, dyrektor Galerii Słonecznej.

Pomysłodawcą koncepcji połączenia apteki, drogerii i perfumerii był kanadyjski farmaceuta Murray Koffler. Pierwszy sklep charakteryzujący się taką formą otwarty został we wczesnych latach sześćdziesiątych. Marka rozpoczęła ekspansję na rynku europejskim w 2000 roku. Rok później otwarto pierwszy lokal należący do sieci w Warszawie. Obecnie sieć Super-Pharm posiada swoje sklepy w większości dużych miast w Polsce.

Galeria Słoneczna ma około 150 salonów należących do międzynarodowych i polskich marek, punkty usługowe, kawiarnie i restauracje oraz sześcioekranowe Multikino. Na terenie kompleksu znajduje się ponadto Aquaparku oraz place zabaw dla dzieci, ścieżki rowerowe, otwarty amfiteatr oraz sezonowe lodowisko i Osiedle Słoneczne Galeria Słoneczna zlokalizowana jest w centrum Radomia przy ulicy Chrobrego. Wśród najemców galerii są m.in. H&M, Zara, KappAhl, C&A, TK Maxx, New Yorker oraz Reserved, a także sklep sportowy Intersport, sklep elektroniczny RTV Euro AGD oraz liczne drogerie – Sephora, Douglas czy Drogeria Natura. Operatorem spożywczym jest sklep MarcPol.