– Obiekt Starej Piecowni wymagał od nas trudnej sztuki powiązania zupełnie nowej funkcji obiektu do jego założenia funkcjonalnego sprzed dziesiątków lat. Oczywiście nie mogło się obyć bez konsultacji i uzgodnień projektu z Konserwatorem Zabytków w Rudzie Śląskiej. Zwracaliśmy szczególną uwagę na poszanowanie tradycji w połączeniu z zastosowanymi nowoczesnymi materiałami – mówi Konrad Dziopa, architekt Spółki GC Investment.

Oprócz prac związanych z procesem budowlanym, rozpoczął się również proces komercjalizacji obiektu, za który odpowiedzialna jest spółka Astaris Property Solutions.

Obiekt z częścią handlową zlokalizowany jest w Rudzie Śląskiej. Stara Piecownia będzie mieć 1500 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Obiekt powstaje przy ulicy 1-go Maja, głównej arterii miasta, oraz Drogowej Trasie Średnicowej (droga szybkiego ruchu łącząca 5 miast konurbacji górnośląskiej). Tuż obok Starej Piecowni powstaje obiekt handlowy prowadzony przez operatora spożywczego. Otwarcie centrum handlowego planowane jest na koniec przyszłego roku.

Inwestorem projektu Stara Piecownia jest firma GC Investment. Obecnie w portfolio spółki znajduje się 31 projektów w trakcie realizacji. Firma jest notowana na rynku NewConnect.