Informacje o tym, że majątek Sunset Suits zostanie zabezpieczony przez nadzorcę sądowego pojawiły się czerwcu tego roku. Postanowienie w tej sprawie wydał poznański sąd, który prowadzi postępowanie upadłościowe. Jeden z wniosków o upadłość złożyła firma windykacyjna Pragma Inkaso, a trzy pozostałe – galerie handlowe.

Dziś wiadomo, że postępowanie to prawodopodobnie przyniesie niewiele korzyści wierzycielom. Nadzorca sądowy, Maciej Paluszyński w rozmowie z Pulsem Biznesu powiedział, że firma jest pozbawiona jakiegokolwiek znaczącego majątku. Towary trafiają do Sunset Suits w formie komisu, firma nie ma własnej produkcji, a wszystkie jej aktywa, łącznie ze znakiem towarowym, są już zastawione w BGŻ. W tej sytuacji, wobec braku perspektywy na ściągnięcie długów, nie jest wykluczone, że wierzycielom nie będzie opłacać się uczestnictwo w drogim postępowaniu upadłościowym Sunset Suits, którego kosztami być może zostaną przez sąd obciążeni.
 
Długi Sunset Siuts wobec banków, urzędów skarbowych, ZUS-u i galerii handlowych sięgają łacznie co najmniej 55 mln złotych, nie licząc odsetek. W lipcu pojawiły się informacje, że sklepy Sunset Suits zostaną przejęte przez spółkęo nazwie Alza, która należy do Sunset Suits Holding. Alza miałaby kontynuować działalność bankrutującej firmy, posługując się skróconą nazwą brandu – Sunset. Miałoby to zabezpieczyć dalsze funkcjonowanie sieci na wypadek, gdyby dotychczasowy, zastawiony znak towarowy został sprzedany przez bank.

Z informacji przedstawionych przez Puls Biznesu wynika, że Wojciech Kranik, prezes Sunset Suits, wierzy w możliwość porozumienia się z wierzycielami i wyciągnięcia zadłużonej sieci z kłopotów. Do sądu niedawno wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.