– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tej umowy, tym bardziej że Inditex znany jest z wysokich wymagań stawianych galeriom handlowym, do których wchodzi. Stradivarius to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, sieciowych marek odzieżowych dla kobiet na naszym rynku. Jej obecność wzmocni ofertę modową piotrkowskiej galerii Focus Mall – mówi Aleksandra Kuczyńska, dyrektor operacyjna Alfa Asset Management, firmy zarządzającej m.in. siecią Focus Mall w Polsce.

Marka Stradivarius posiada obecnie ponad 620 salonów na całym świecie, w Polsce jest ich 38 (bez Piotrkowa). Marka , została założona w 1994 r. Pięć lat później kupił ją hiszpański koncern modowy Inditex. Klientką marki jest nowoczesna kobieta w wieku 20-35 lat. Inspiracją dla projektantów kolekcji ubrań i dodatków sygnowanych tą metką jest szybko zmieniająca się moda ulic wielkich miast.

Focus Mall Piotrków Trybunalski jest to galeria rozrywkowo-handlowej wchodząca w skład sieci centrów Focus Mall. Zbudowana jest w centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Liczy 75 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, w tym 35 tysięcy metrów powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz 5-salowe kino Helios. Obiekt został oddany do użytku 13 listopada 2009 roku. Deweloperem jest Parkridge Retail Development.

Za wynajem powierzchni w Focus Mall Piotrków Trybunalski odpowiada Alfa Asset Management przy współpracy z BOIG Property Consulting.