Nieruchomości najlepsze w swojej klasie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem najemców. – Można wręcz mówić o pewnej liście oczekujących najemców, żeby zapełnić ewentualnie pojawiające się lokale – powiedział Aleksander Loster z Grupy Rynków Kapitałowych, Cushman & Wakefield, komentując wyniki najnowszego raportu „Marketbeat Polska – Jesień 2011” sporządzonego przez ekspertów z C&W.

Ta komfortowa sytuacja nie dotyczy wszystkich obiektów. – Nieruchomości, które były oddawane do użytku w okresie ostatnich dwóch lat, miały trudny start, ale tutaj sytuacja się bardzo poprawia. Obroty rosną, podobnie jak odwiedzalność w tych centrach. Natomiast z perspektywy deweloperów te nowo budowane i komercjalizowane obiekty są cały czasy wyzwaniem. Tutaj znowu trzeba stworzyć produkt, którym zainteresuje najemcę. I tutaj też raczej nie ma takiej sytuacji, żeby obiekt był już w 100 proc. wynajęty. To raczej ciężka praca również po oddaniu obiektów do użytku – powiedział Aleksander Loster.

Raport „Marketbeat Polska – Jesień 2011” przedstawia analizę powierzchni biurowych, handlowych, magazynowych i hotelowych oraz rynku inwestycyjnego w Polsce. Raport zawiera również prognozy dotyczące przyszłego rozwoju branży nieruchomości.

Cushman & Wakefield jest jedną z czołowych firm świadczących usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1927 r., zatrudnia ponad 15 tys. pracowników w 227 biurach w 59 krajach.