– Nieruchomości komercyjne są uznawane za bezpieczną alternatywę na niepewne czasy. Sytuacja Polski trochę tego dowodzi. W pierwszej połowie 2011 roku łączny wolumen transakcji inwestycyjnych to blisko miliard euro. Nasza prognoza, którą publikujemy w najnowszym raporcie Marketbeat pokazuje szacunki na łączny wolumen w 2011 roku to ponad 2 miliardy euro – powiedział Aleksander Loster z Grupy Rynków Kapitałowych, Cushman & Wakefield.

Największy udział, sięgający 55 proc. w wolumenie wszystkich transakcji, miał sektor biurowy. Ale największa dynamikę zanotowano w sektorze handlowym, co oznacza, że centra handlowe wzbudzają rosnące zainteresowanie u inwestorów.

Jak podkreślają eksperci w firmy Cushman & Wakefield, Polska pod względem podmiotowym jest zdominowana przez inwestorów zagranicznych. – W pierwszej połowie 2011 roku najwięcej tych transakcji było zamykanych przez inwestorów niemieckich, austriackich, holenderskich i angielskich – powiedział Aleksander Loster.

Raport Marketbeat Polska – Jesień 2011 przedstawia analizę powierzchni biurowych, handlowych, magazynowych i hotelowych oraz rynku inwestycyjnego w Polsce. Raport zawiera również prognozy dotyczące przyszłego rozwoju branży nieruchomości.