Stoisko Hosso podczas targów SCF&TF

– W ciągu kilku najbliższych miesięcy rozpoczniemy pracę nad naszymi nowymi koncepcjami. Jest to kolejnych pięć obiektów rozsianych po terenie polski północno-zachodniej – powiedział portalowi Retailnet.pl Krzysztof Romanowicz, prokurent Hosso Holding sp. z o.o.

Hosso ma obecnie cztery obiekty już skończone – w Gryficach, Szczecinku, Koszalinie i Kołobrzegu – a także jeden projekt w realizacji w Białogardzie.

– Obecnie funkcjonujące centra Hosso mają do 6,5 tysięcy metrów kwadratowych. Planujemy realizację inwestycji nawet do 12 tysięcy metrów kwadratowych. Są to obiekty w miastach o niedużym potencjale, do 50-60 tysięcy mieszkańców. W takich miastach realizacja 12-tysięcznego obiektu jest uzasadniona – powiedział Krzysztof Romanowicz.

Pytany, czy firma nie obawia się drugiej fali kryzysu, która mogłaby uderzyć szczególnie w mniejsze miejscowości, Romanowicz powiedział, że jest to normalny cykl gospodarczy, który nie powinien powstrzymywać firmy przed rozwojem. Zaznaczył jednak, że Hosso zamierza liczyć się z kosztami. – Nasz kierunek w realizacji tych inwestycji jest taki, żeby starać się ograniczać koszty do takiego poziomu, aby można było zagwarantować potencjalnemu najemcy dobre warunki współpracy – powiedział Romanowicz.