– Inwestor, spółka Elektra Plus, zobowiązała się, że w ramach budowy galerii rozbuduje i unowocześni infrastrukturę miejską wokół budynku. Już niebawem oddamy do użytku ulicę Okulickiego. Trwają też prace związane z budową ścieżek rowerowych, deptaków czy parkingu na 300 samochodów. Wartość budowy galerii szacuje się na 60 mln zł. Zaś same dodatkowe inwestycje, do których zobowiązała się spółka, to koszt ok. 5 mln zł – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Artur Giel, reprezentujący inwestora, spółkę Elektra Plus.

Centrum handlowe Zielona Przystań powstaje w największej dzielnicy Gorzowa Wielkopolskiego – Górczynie. Galeria będzie miała prawie 23,7 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 10,5 tys. mkw. powierzchni GLA. Na dwóch poziomach powstanie 60 sklepów, lokali handlowych i usługowych, kawiarniani i restauracji. W galerii będzie funkcjonować także fitness i spa. Wokół centrum zostaną wybudowane place zabaw dla dzieci, boiska sportowe oraz nowe drogi i parking na 300 samochodów.

Elektra Plus sp. z o.o. posiada 30 lat doświadczenia w branży budowlanej, deweloperskiej i energetycznej na rynku europejskim. Firma realizuje własne projekty oraz świadczy usługi dla innych inwestorów krajowych i zagranicznych, głównie doradztwo w zakresie inwestycji, zarządzania projektem inwestycyjnym i budową obiektów.