– Rozmawiamy z kolejnymi zainteresowanymi najemcami, a projektanci uszczegóławiają dalsze elementy koncepcji rozbudowy Ogrodów. Na ostatniej sesji radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia nowego planu i głęboko wierzymy, że nowa, pozbawiona uchybień formalnych uchwała zostanie przyjęta w perspektywie kilku miesięcy – komentuje sytuację CH Ogrody w Elblągu Tomasz Szewczyk, dyrektor zarządzający Acteeum Central Europe, firmy, która na zlecenie ING Real Estate przygotowuje rozbudowę CH Ogrody.

Jeszcze przed poznaniem stanowiska sądu, w sierpniu br., w elbląskim magistracie przystąpiono do sporządzania nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Uchwała została podjęta przez  radnych podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 2 września br.

– Obecnie oczekujemy na uzasadnienie decyzji sądu, które to wskaże, od którego etapu ścieżka formalna zostanie powtórzona. Mając dokładną wiedzę na ten temat, podejmiemy kolejne stosowne decyzje w zakresie harmonogramu realizacji inwestycji. Co jednak ważne, jesteśmy przygotowani na szybszą realizację fazy robót budowlanych, tak, aby przesunięcie w harmonogramie było możliwie jak najmniejsze. Komercjalizacja centrum postępuje i kolejne umowy są na etapie finalizowania lub w przygotowaniu. Tylko w tym miesiącu zyskaliśmy światową, wyczekiwaną przez elblążan markę, jaką jest H&M. Pozostajemy do dyspozycji każdego najemcy w kwestii udzielania wszelkich niezbędnych informacji odnośnie procesu inwestycyjnego – dodaje Tomasz Szewczyk.

Otwarcie rozbudowanego Centrum Handlowego Ogrody zaplanowano na rok 2013. Po zakończeniu inwestycji wartej 55 mln euro powstanie dwukrotnie większe centrum o powierzchni najmu ponad 40 tys. mkw. z funkcjami usługowymi i rozrywkowymi.