– Mamy już podpisane umowy najmu z takimi markami, jak m.in. Rossmann i siecią delikatesów Piotr i Paweł czy salonem Empik. Obecnie w ostatniej fazie negocjacji są umowy z sieciowymi markami zakupów codziennych: odzieżowymi, obuwniczymi czy artykułów wyposażenia wnętrz, a także markami gastronomicznymi. Charakterystyczną cechą naszej galerii będzie także szeroka oferta usług codziennych. Galeria dysponuje jeszcze pojedynczymi wolnymi lokalami na parterze i kilkunastoma na pierwszym piętrze. Są to sklepy o powierzchniach od 60 do 200 metrów kwadratowych – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Artur Giel reprezentujący inwestora, spółkę Elektra Plus.

Inwestor planuje otwarcie galerii w przyszłym roku. Obiekt będzie miał prawie 23,7 tys. metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, w tym 10,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni GLA. Na dwóch poziomach powstanie 60 sklepów, lokali handlowych i usługowych, kawiarniani i restauracji. W galerii będzie funkcjonować także fitness i Spa. Wokół centrum zostaną wybudowane place zabaw dla dzieci, boiska sportowe oraz nowe drogi i parking na 300 samochodów.

Inwestorem obiektu jest spółka Elektra Plus sp. z o.o., która posiada 30 lat doświadczenia w branży budowlanej, deweloperskiej i energetycznej na rynku europejskim. Firma realizuje własne projekty oraz świadczy usługi dla innych inwestorów krajowych i zagranicznych, głównie doradztwo w zakresie inwestycji, zarządzania projektem inwestycyjnym i budową obiektów.