Obie restauracje będą działać jeszcze tylko do końca tego roku. Zostaną zamknięte z przyczyn ekonomicznych.

– Restauracje zostaną przeniesione do nowych lokalizacji na północy Polski – w Szczecinie i Trójmieście, zgodnie z naszą strategią wzmacniania obecności w dużych miastach – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Maciej Mausch, IR Manager AmRest Holdings SE.

W galerii Jantar pozostanie tylko jeden lokal należący do AmRest – KFC. Zarząd galerii zapewnia jednak, że strefa food court nie zostanie ograniczona i w zamian w galerii znajdą się lokale serwujące kuchnię azjatycką, meksykańską oraz polską.

Łączna powierzchnia Centrum Handlowego Jantar wynosi obecnie ponad 22 tys. metrów kwadratowych. Obiekt zostanie rozbudowany do prawie 46 tys. metrów kwadratowych. Za realizację projektu deweloperskiego i bieżące zarządzanie nieruchomością odpowiada spółka Mayland Real Estate. W rozbudowywanej części Jantara pojawią się m.in. takie marki, jak: Multikino, MK-Bowling, Zara, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Reserved, Cropp, Jeans Club, Tally Weijl, Digisport, Promod, Reporter, Cubus, New Yorker i Promod. Planowe oddanie do użytku rozbudowywanej galerii miało nastąpić kwietniu 2012 roku. Jednak w związku z szybkim postępem i znacznym zaawansowaniem prac budowlanych oraz prośbą najemców, m.in. takich jak Inditex Group, New Yorker and Tally Weijl, Mayland RE rozważa możliwość przyspieszenia otwarcia centrum o kilka miesięcy. Centrum jest skomercjalizowane w 90 procentach.