Steinhoff Global Investments z Austrii jest spółką holdingową należącą do grupy kapitałowej Steinhoff International Holdings z siedzibą w RPA prowadzącej działalność w zakresie produkcji oraz hurtowej i detalicznej sprzedaży mebli i wyposażenia wnętrz. W Polsce Grupa Steinhoff posiada m.in. siedem fabryk produkujących meble tapicerowane. JD Group Europe (Holandia) posiada na terenie Polski spółkę zależną Abra, do której należy ogólnopolska sieć sklepów meblowych.
 
Abra stała się cześćią JD Group w 2001 roku. JD Group prowadzi ponad 1100 sklepów wyposażenia wnętrz. Na świecie spółka notowana jest na giełdzie w Johanesburgu. Jak deklaruje Abra, ten krok umożliwił jej dostęp do ogromnych zasobów doświadczeń w prowadzeniu handlu detalicznego, zapewnił kapitałowe wsparcie dla dalszych planów firmy.

Steinhoff Global Investments przejmując JD Group Europe, uzyska kontrolę między innymi nad siecią 74 sklepów meblowych i sześciu magazynów na terenie Polski należących do firmy Abra. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.