Miejsce parkingowe to dla kobiety ważny element wyprawy po zakupy

Co ciekawe miejsce tuż przy wejściu jest ważne tylko dla 54 proc. mężczyzn. – Miejsca parkingowe wokół wejść to jakieś 10 proc. wszystkich miejsc parkingowych. To na nie jednak najczęściej polują kierowcy. Widać to szczególnie na miejscach parkingowych wokół hipermarketu – mówi Dominika Musialik, marketing manager Silesia City Center.

Średnio znalezienie miejsca na parkingu zajmuje 5-10 minut. Taką odpwiedź w ankiecie przeprowadzonej wśród kierowców Silesia City Center wskazało 43 proc. ankietowanych. Trwa to tak długo, ponieważ średnio 64 proc. chce zaparkować jak najbliżej wejścia do centrum.

62 proc. ankietowanych zadeklarowało też, że wybiera się na zakupy samochodem. Klienci centrum zadowoleni są z bezpieczeństwa na parkingach przed centrami handlowymi. 73 proc. zmotoryzowanych zostawia samochód bez obaw. 21 proc. ankietowanych docenia ochronę, 32 proc. system kamer. – Parkingi w centrach handlowych są jednymi z najbezpieczniejszych parkingów w Polsce. Funkcjonuje tutaj całodobowy monitoring kamer CCTV, w wielu centrach handlowych również kontrola przy wjeździe i wyjeździe. Regularnie prowadzony jest także obchód ochrony, całość terenu zabezpiecza grupa interwencyjna. W nocy z kolei parkingi są oświetlone – Musialik.

Sondę przeprowadzono na grupie 1000 osób w wieku 18-55 w dniach 15-29 sierpnia 2011.