Projekt planu zagospodarowania dawnego poligonu wojskowego, jest obecnie opracowywany w Wydziale Urbanistyki i Planowania Urzędu Miasta w Lublinie. Przypomnijmy: w kwietniu Rada Miasta Lublina zaakceptowała ustalenia podjęte w sprawie budowy galerii na Górkach Czechowskich. Chodziło o sfinalizowanie przez dewelopera przebudowy układu komunikacyjnego w sąsiedztwie planowanej inwestycji, tj. skrzyżowania ul. Solidarności z al. Sikorskiego, Ducha i Północną. Miasto natomiast odkupi od Echo Investment część terenu przeznaczonego pod park (po cenie zakupu) i przystąpi do zmiany planu miejscowego, co umożliwi realizację centrum handlowego na terenie dawnego poligonu czołgów.

Powierzchnia handlowa mającej powstać galerii handlowej to około 71,5 tys. metrów kwadratowych. W kompleksie znajdzie się hipermarket, 200 sklepów i bogata cześć rozrywkowa z 9-salowym kinem, kręgielnią i klubem fitness. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 2500 miejsc. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2014.

Echo Investment SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski blisko 90 projektów o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.