NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim

Pewien sukcesu projektu NoVa Park jest Derek Sharkey, wiceprezes Caelum Development – Podpisaliśmy umowy z wieloma markami, dla których nie było dotychczas miejsca w Askanie. Analizy rynku, którymi dysponujemy, dają nam pewność, że oba centra będą się doskonale uzupełniać, stanowiąc tym samym atrakcyjną ofertę dla miasta i regionu – powiedział Sharkey.

Tibor Tatar ze spółki Futureal, która tym wspólnym z Caelum Development projektem debiutuje na polskim rynku, wyraził zadowolenie z dotychczasowej współpracy. Dodał, że wiarygodność Caelum jako partnera daje pewność co do sukcesu wspólnego przedsięwzięcia inwestycyjnego obu firm.

Wynajmem powierzchni zajmuje się Caelum Development wspólnie z firmą Jones Lang LaSalle. – Stopień komercjalizacji NoVa Park wynosi 70 proc. Docelowo w NoVa Park znajdzie się 140 punktów handlowych , które łącznie zajmą powierzchnię 32,4 tysiąca metrów kwadratowych GLA. Swą obecność w NoVa Park potwierdzili najemcy do tej pory nieobecni na tym rynku, między innymi H&M, Intersport, Carry, Cubus, Super Pharm, Smyk, Kappahl czy KFC. Ponadto umowy najmu podpisały sieci Piotr & Paweł, C&A, Deichmann, Empik, Apart i wiele innych – poinformował Grzegorz Mroczek, dyrektor ds. najmu Caelum Development. Powiedział również, że w centrum znajdzie się miejsce dla lokalnych przedsiębiorców i że rozmowy prowadzone są z wieloma markami – Jeszcze zaskoczymy gorzowian – dodał Mroczek.

Jak informuje inwestor, dotychczas dostarczono na budowę ok. 3,7 tysięcy ton stali zbrojeniowej i wbudowano w konstrukcję ponad 35 tysięcy metrów sześciennych betonu. Trwają prace związane ze stalową konstrukcją wieńczącą pasaż główny. W wielu lokalach rozpoczęto montaż płyt gipsowo-kartonowych. Montowane są również instalcje klimatyzacji i wentylacji, instalacje tryskaczowe i elektryczne. Pod koniec listopada pierwsze lokale zostaną przekazane najemcom. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na pierwszy kwartał 2012 roku. Generalnymi wykonwacami są Warbud i Mercury Engineering.