CH Jantar w Słupsku

Pierwsza faza, która ruszy za niespełna dwa miesiące, ma 8 tys. mkw. Natomiast druga faza zacznie funkcjonować w kwietniu 2012 roku. Istniejące centrum, w całości skomercjalizowane, zwiększy swoją powierzchnię z obecnych 22 tys. mkw. do 46 tys. mkw.

Sklepy w nowej części otworzą m.in: Zara, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Diverse, Cropp, Reporter, Tally Weijl, Ryłko i New Yorker. Powiększy się także oferta gastronomiczna. Do trzech istniejących restauracji dołączy 11 lokali, wśród nich: restauracje z grupy AmRest, Berlin Donner Kebap, i Piramida (kuchnia arabska), Czerwone Sombrero (kuchnia meksykańska), Taste Station (kuchnia polska), restauracja serwująca kuchnię chińską oraz kawiarnie Carte d’Or i Opalen (miejscowa piekarnio-cukiernia). Strefa food court zajmie łącznie 2,6 tys. mkw. . Rozbudowywana część centrum jest skomercjalizowana w 90 proc.

Centrum Handlowe Jantar zostało zakupione w grudniu ub. roku przez Fundusz European Property Investors Special Opportunities, L.P., zarządzany przez AEW Europe oraz Tristan Capital Partners. Mayland Real Estate realizuje proces deweloperski i będzie odpowiedzialny za bieżące zarządzanie nieruchomością.

Mayland Real Estate sp. z o.o. istnieje od 2006 roku. W 2008 roku firma oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 300 tys. mkw. GLA.