– Bardzo pozytywnie oceniamy udział w targach Shopping Center Forum & Trade Fair z naszym projektem Galeria Aviator w Mielcu. Duże zainteresowanie Aviatorem wśród najemców utwierdziło nas w przekonaniu, że dokonaliśmy dobrego wyboru lokalizacji inwestycji. Podczas dwóch dni targów międzynarodowi najemcy sieciowi dokonali rezerwacji ponad 14 tys. mkw. powierzchni handlowej. Targi były bardzo profesjonalnie zorganizowane i stworzyły korzystne otoczenie dla spotkań biznesowych – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Adam Morgaś z firmy Kullar Gobi Polska, która jest inwestorem obiektu.

Równie zadowolony z udziału jest Sofis Real Estate – firma komercjalizująca zarówno projekt w Mielcu, jak i Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina. – Po raz pierwszy brałyśmy udział w targach Shopping Center Forum & Trade Fair i jesteśmy bardzo zadowolone z uczestnictwa. Podczas dwóch dni targów odbyłyśmy kilkadziesiąt spotkań z najemcami zainteresowanymi wynajmem powierzchni handlowej w komercjalizowanych przez naszą firmę projektach m.in. Galeria Aviator, Korczowa Dolina, Family Point Głogów. Byłyśmy bardzo pozytywnie zaskoczone ilością uczestników zarówno po stronie najemców, jak i deweloperów. Udało się zorganizować wydarzenie zasługujące na miano „polskiego MAPICu” – komentuje Monika Alicka, współwłaściciel Sofis Real Estate.

Firma Sofis Real Estate istnieje od października 2007 roku. Działalność rozpoczynała od współpracy z inwestorami austriackimi, którzy wchodzili na rynek polski. Wówczas usługi obejmowały doradztwo w zakresie inwestowania na polskim rynku nieruchomości oraz doradztwo przy realizacji projektów deweloperskich. Obecnie firma współpracuje z krajowymi i zagranicznymi firmami działającymi w różnych sektorach branży nieruchomościowej: z deweloperami nieruchomości biurowo-usługowych, centrów handlowych, centrów logistycznych, budynków mieszkalnych, a także z operatorami hotelowymi oraz podmiotami finansującymi. Zajmuje się głównie doradztwem w zakresie zakupu, sprzedaży oraz dzierżawy nieruchomości komercyjnych.