– Otwarcie podzieliliśmy na dwa etapy. 12 października odbędzie się gala, na której spodziewamy się około pięciu tysięcy osób. Będą to goście zaproszeni przez inwestora, generalnego wykonawcę, a także lokalni biznesmeni, ludzie kultury i sztuki związani z regionem. Nie zabraknie też przedstawicieli władz miasta. Dzień później obiekt będą mogli odwiedzić także klienci. W ciągu czterech dni (od czwartku do niedzieli) spodziewamy się kilkuset tysięcy osób. Obu wydarzeniom będą towarzyszyły liczne atrakcje, koncerty i inne wydarzenia, którymi chcemy uświetnić otwarcie – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Pietrzak z biura prasowego Silesia City Center.

Prace budowlane na terenie Silesia City Center trwały od września 2010 roku. Katowickie centrum handlowe zwiększy swoją powierzchnię z 66 tysięcy do 86 tysięcy metrów kwadratowych. Łącznie w nowej części galerii znajdzie się 60 najemców. Wśród sklepów, które pojawią w Silesii będzie można znaleźć: Van Graaf, La Mania, H&M, Massimo Dutti, Stradivarius, Smyk Megastore, Cubus, KappAhl, Lacoste czy EXIsport.

Inwestorem rozbudowy obiektu jest obecny właściciel Silesia City Center – Immofinanz Group. Koncepcję architektoniczną nowej części Silesia City Center stworzyła pracownia Bose International Planning and Architecture. Centrum handlowe po rozbudowie będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.