Efektem współpracy obu spółek w ramach platformy dla handlu detalicznego będzie powstanie nowej ogólnopolskiej sieci kwiaciarni. Wynajęte przez Florę 3000 lokale będą miały powierzchnię o wielkości ok. 60 metrów kwadratowych. Asortyment kwiaciarni będą stanowiły m.in. kwiaty cięte i doniczkowe, wiązanki okolicznościowe, a także liczne artykuły dekoracyjne. Do wyróżników nowej sieci kwiaciarni należy zaliczyć przystępne ceny uzyskane dzięki nowoczesnemu systemowi dystrybucji, nastawienie na sprzedaż gotowych bukietów przygotowanych przez profesjonalne florystyki, szeroką ofertę storczyków oraz specjalne oferty rabatowe.

Grupa Czerwona Torebka działa na zasadzie nowego modelu obiektu handlowego, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku nieruchomości komercyjnych oraz dynamicznie rozwijających się sieci handlowo-usługowych.

Pasaż handlowy Czerwona Torebka to jednokondygnacyjny budynek. Format obiektu nie zakłada powierzchni wspólnych, co możliwe jest dzięki stworzeniu zadaszonego ciągu pieszego wzdłuż witryn sklepowych na frontowej elewacji pasażu. Pasaże mają charakter obiektu modułowego skonstruowanego z powtarzalnych modułów o powierzchni około 60 metrów kwadratowych, które można ze sobą łączyć w zależności od potrzeb i preferencji najemcy.

Twórcą spółki Czerwona Torebka SA (dawna nazwa Świtalski & Synowie spółka akcyjna) jest Mariusz Świtalski, który działalność na rynku handlu i nieruchomości rozpoczął w 1987 roku. W ciągu kilkunastu lat zespół firmy Czerwona Torebka zbudował trzy ogólnopolskie sieci handlowe (Eurocash, Biedronka, Żabka), zaliczane do najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie. Wszystkie trzy sieci zostały przez spółkę Świtalskiego sprzedane w latach 1995-2007.