W sąsiedztwie pl. Trzech Krzyży zapowiadane jest otwarcie kolejnej kawiarni Starbucks oraz sklepów odzieżowych Pinko i Rena Lange. Na Nowym Świecie otwarto sklep z biżuterią sieci Pandora. Ciekawym zjawiskiem jest pojawienie się nowych mikrolokalizacji przyciągających sieci handlowe ze średniej i wyższej półki cenowej – czytamy w raporcie.
 
Eksperci z firmy Cushman & Wakefield zwracają uwagę na wzrost zainteresowani najemców ul. Mokotowską , która odzyskuje przedwojenną świetność dzięki ukończonemu niedawno remontowi, jak również nowym sklepom, punktom usługowym i gastronomicznym. Warszawa ma też najwyższe czynsze – 83-85 euro miesięcznie za metr kwadratowy. Zaraz potem jest Kraków – 77-79 euro miesięcznie za metr kwadratowy.

Autorzy raportu zwracają jednak uwagę, że ogólnie rzecz biorąc, rozwój ulic handlowych w Polsce na kształt ulic zachodnioeuropejskich zachodzi bardzo powoli. Jest on uzależniony od dostępności lokali spełniających standardy krajowych i międzynarodowych sieci handlowych oraz wzrostu popytu ze strony sieci ekskluzywnych.

„Marketbeat Polska – Jesień 2011” to raport międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Zawiera analizę polskiego rynku powierzchni biurowych, handlowych, magazynowych i hotelowych oraz rynku inwestycyjnego w pierwszej połowie 2011 r. (styczeń – czerwiec 2011 r.).