Toruń Plaza

– Prace na placu budowy centrum przebiegają zgodnie z harmonogramem. Na ukończeniu jest również remont dróg dojazdowych do obiektu. Centrum zostanie otwarte już w listopadzie – mówi Agnieszka Baczyńska, dyrektor działu najmu Plaza Centers Poland.

W centrum Toruń Plaza powstaną pierwsze w mieście salony należące do Grupy Inditex: Zara, Bershka, Pull&Bear, Massimo Dutti oraz Stradivarius. Ponadto w gronie najemców znajdą się także: sklep elektroniczny Media Expert, salony obuwnicze Gino Rossi i Prima Moda oraz butik odzieżowy marki Simple. Do nowych najemców dołączyli także ostatnio: Sephora, C&A, Smyk i Bytom.

Na 40 tys. metrów kwadratowych znajdzie się 140 sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, delikatesy oraz liczne punkty usługowe. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 74,5 tysiąca metrów kwadratowych. Klienci będą mogli korzystać z parkingu na 1100 miejsc.

Toruńskie centrum będzie 10 obiektem handlowo–rozrywkowym, jakie deweloper, Plaza Centers odda do użytku w ciągu 11 lat swojej działalności w Polsce.

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 r., koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach, takich jak: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Łotwa, Bułgaria, Serbia, Grecja, oraz w Indiach. Od listopada 2006 Plaza Centers N.V. jest notowana na giełdzie w Londynie,
a od października 2007 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2010 Plaza Center N.V. inwestuje także w USA.