Planowane na ten rok otwarcie Nowej Tkalni nie odbędzie się. Inwestor chce sprzedać budynek lub pozyskać partnera do zakończenia prac nad obiektem – podaje portal E-piotrków.pl. Najprawdopodobniej decyzja właściciela jest związana z brakiem środków finansowych na dokończenie inwestycji.

Centrum handlowe Stara Tkalnia miało powstać w budynku dawnej Manufaktury w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Sulejowskiej. Obiekt miał mieć powierzchnię 10,5 tys. i dysponować 80 sklepami. Przez ostatnie 50 lat był użytkowany przez Zakład Przemysłu Dziewiarskiego Sigmatex, jest perłą na mapie obiektów dawnej, przemysłowej architektury w Polsce. W roku 2006 przeszedł renowację, której plany opracował architekt Jerzy Lutomski. Jego dziełem jest także Manufaktura w Łodzi. Czterokondygnacyjny budynek jest wykonany z czerwonej cegły. Poziomy łączy wieża będąca charakterystycznym elementem bryły. Odrestaurowane wnętrze ma trzy windy, ruchome schody i przestrzenie gotowe do aranżacji lokali handlowych. Przy galerii miał także powstać parking naziemny na 300 miejsc. Otwarcie obiektu planowano na połowę 2011 roku. Inwestorem projektu jest spółka TMR, zaś za komercjalizację odpowiada GPC.

W Piotrkowie Trybunalskim w planach jest także powstanie Galerii Areszt. W czerwcu br. zakończył się pierwszy etap modernizacji obiektu, który będzie miał łącznie 3 tys. mkw.