Na terenie mieszczącym się przy ul. Wydawniczej 19 znajdują się trzy obiekty, z których jeden o powierzchni użytkowej 3738 mkw., pełnił do tej pory funkcję handlową. Jest to w przeważającej części budynek parterowy. W małej części budynek ma dwie kondygnacje o powierzchni 243 mkw.
Teren objęty przetargiem nie posiada miejscowego planu zagospodarowania. Wywoławcza miesięczna stawka czynszu dzierżawnego wynosi 44 tys. zł netto + podatek VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przetarg odbędzie się 21 października w Urzędzie Miasta Łodzi.

Z raportu na lata 2009-2010 opracowanego dla Urzędu Miasta w Łodzi przez firmę Cusham & Wakefield czytamy: „ Łódź jest dobrze rozwiniętym rynkiem nowoczesnych powierzchni handlowych, z całkowitymi zasobami szacowanymi na ok. 510 tys. mkw. Obecnie około 74 proc. tego typu powierzchni koncentruje się w centrach handlowych, 19 proc. przypada na magazyny handlowe, 6 proc. na centra sprzedaży hurtowej, a 1 proc. stanowią wolnostojące obiekty rozrywkowe. Pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w Łodzi był Carrefour Centrum Łódź Górna o powierzchni najmu blisko 20 tys. mkw., oddany do użytku w 1997 r. Od 2006 r. największym obiektem tego typu pozostaje zlokalizowana w śródmieściu Manufaktura o powierzchni ok. 110 tys. mkw. Drugim co do wielkości śródmiejskim centrum handlowym jest Galeria Łódzka o powierzchni 50 tys. mkw.”.

W Łodzi w planach deweloperów jest jeszcze kilka innych obiektów handlowych, m.in.: Łódź Plaza firmy Plaza Centers, Sukcesja, której inwestorem jest Fabryka Biznesu oraz obiekty typu convenience Capital Parku.