Pierwsza placówka franczyzowa Abry funkcjonuje od czerwca w Oświęcimiu. Kolejne otwarcie będzie miało miejsce w Łowiczu.

– To nasz pierwszy biznes rodzinny. Oboje z żoną od lat związani jesteśmy z branżą meblarską, dlatego w pewnym momencie postanowiliśmy postawić na swoje i otworzyć własny sklep. Wtedy z pomocą przyszła nam sieć sklepów Abra, która udostępniła nam swoje know-how, kontakty – i w ten sposób już 1 października rozpoczynamy własną działalność. Znamy potrzeby lokalnego rynku i wiemy, że Abra gwarantuje nam bardzo dobry produkt w doskonałej cenie. W lokalnych sklepach czas oczekiwania na meble to około 4 tygodnie, kupując w Abrze meble z kolekcji mamy dostępne właściwie od ręki – dodaje właściciel – mówi Antoni Korzec, właściciel sklepu w Nysie.

Program partnerski Abry to odpowiedź na istniejące zapotrzebowanie na sklepy meblowe w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców. Dotychczasowa działalność Abry skupiała się przede wszystkim na prowadzeniu sklepów pod własnym szyldem, w dużych miastach. Wprowadzając możliwość otwierania placówek handlowych opartych na systemie franczyzowym, spółka zamierza podbić rynek mniejszych miejscowości, w których dostrzega duży potencjał rozwoju.

– Franczyzobiorcy naszej sieci otrzymują wsparcie, które umożliwia uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Franczyzobiorca oferuje klientom pełną ofertę produktową Abry w atrakcyjnych cenach oraz gwarantuje szybką realizację zamówienia. Ponadto bierzemy na siebie koszty budowania renomy marki, co stanowi znaczny wydatek z budżetu i niejednokrotnie stanowi barierę wejścia na rynek – podkreśla Dorota Placzyńska, menadżer ds. rozwoju sieci.