Plac zabaw Fair Play zlokalizowany jest w strefie food courtowej w holu krakowskiego parku handlowego Zakopianka. Powierzchnię placu zabaw zaaranżowano i wyposażono m.in. w tor przeszkód i basen z kolorowymi piłkami. Wyposażenie objęte jest specjalnymi atestami zapewniającymi bezpieczeństwo. Ponadto nad dziećmi czuwają profesjonalne opiekunki z przygotowaniem pedagogicznym.- Powierzchnia handlowa Parku Handlowego Zakopianka wynajęta jest w 100 procentach. Nie dysponujemy na chwilę obecną żadnym wolnym lokalem – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Dorota Szafrańska-Czubaj, dyrektor Centrum Handlowego Zakopianka.

Na Park Handlowy Zakopianka składają się budynek z galerią handlową i hipermarket Carrefour, budynek historyczny z 13 lokalamii handlowo-usługowymi oraz sklepami sieci Castorama, Decathlon i Abra, Feu Vert oraz Cinema City. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 81 tys. metrów kwadratowych a handlowa 58 tys. mkw. W kompleksie znajduje się 85 sklepów.

Zakopianka powstała w wyniku adaptacji byłych Krakowskich Zakładów Sodowych Solvay i w chwili otwarcia tj. w 1998 roku, była największym tego typu obiektem handlowym w Polsce. Część budynków zabytkowych, po przeprowadzeniu remontu, została przekształcona w centrum kultury i rozrywki. Całkowitej zmianie uległa kompozycja krajobrazowa terenu, przywrócono naturalne ciągi komunikacyjne (przebudowa i ulepszenie komunikacji na ulicy Zakopiańskiej), również uzupełniona została i odtworzona logiczna oś ulicy Zakopiańskiej. Powierzchnia Parku liczy 17 hektarów. Parking Parku na 2 200 miejsc był wówczas jedynym tego typu na południowych peryferiach miasta.