Jest to 3,5-procentowy wzrost w stosunku do tego samego okresu zeszłego roku. W czerwcu 2010 r. udział miast średniej wielkości i małych wynosił 40,7 proc.

– Przeważająca liczba centrów handlowych oddanych do użytku w tym roku była zlokalizowana w mniejszych ośrodkach miejskich, w tym również obiekty największe, takie jak Galeria Słoneczna w Radomiu i Turawa Park w Opolu – czytamy w raporcie.

W analizowanym przez firmę okresie, czyli w pierwszym półroczu 2011 roku, ukończono również Galerię Twierdza w Zamościu, Galerię Leszno i Tesco Gołąbkowice w Nowym Sączu. Łącznie w pierwszej połowie roku oddano do użytku 200 tysięcy metrów kwadratowych GLA powierzchni znajdującej się w centrach handlowych.

„Marketbeat Polska – Jesień 2011” to raport międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Zawiera analizę polskiego rynku powierzchni biurowych, handlowych, magazynowych i hotelowych oraz rynku inwestycyjnego w pierwszej połowie 2011 roku (styczeń – czerwiec 2011 roku).

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Została założona w 1917 roku i obecnie zatrudnia ponad 13.000 pracowników w 234 biurach w 61 krajach. W Polsce obecna od 1991 roku.