Sieradzka Dekada

– To bardzo znaczący dzień w wynajmie centrum Dekada Sieradz. Pozyskanie najemcy, który znany jest z tego, że bardzo starannie wybiera lokalizację, pokazuje jak duży potencjał ma nasz projekt. Cieszę się, że udało się nam sfinalizować umowę we wrześniu. Dzięki temu jeszcze w tym roku klienci znajdą w nim ubrania z metką H&M. Plany zakładają oddanie obiektu do użytku na początku listopada tego roku – powiedział Aleksander Walczak, prezes Grupy Dekada Realty.

Salon będzie miał około 1000 metrów kawadratowych.

Hennes & Mauritz (H&M) została założona w Västerås w Szwecji w 1947 przez Erlinga Perssona. Współpracują z nią znani projektanci mody, którzy tworzą limitowane kolekcje m.in. Karl Lagerfeld, Roberto Cavalli czy Stella McCartney. W tym roku dołączy do nich Donatella Versace z domu mody Versace. H&M obecny jest w 41 krajach. Ma 2,2 tys. sklepów. Zatrudnia 87 tys. osób.

Galeria Dekada w Sieradzu to nowoczesne, regionalne centrum handlowo-usługowe zlokalizowanym w centrum miasta. Powierzchnia dekady liczy ponad 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, w tym ok. 10 tys. metrów kwadratowych GLA. W parterowej galerii znajdzie się hipermarket Tesco i ok. 50 sklepów, lokali gastronomicznych i punktów usługowych. Do grona najemców galerii należą m.in.: Tesco, oraz Media Expert, C&A, Pretty Girl, Diverse, Empik, CCC Rossmann, Ruch,Grycan, Play, Jubistyl, Apteka. Obiekt zostanie oddany w listopadzie 2011 roku.