– Obecnie jesteśmy gotowi do rozpoczęcia inwestycji. Mamy zapewnione finansowanie w 100 proc., w 1/3 koszty inwestycji zostały dofinansowane w ramach miejskiego projektu rewitalizacyjnego finansowanego ze środków UE w ramach Inicjatywy Jessica. Oczywiście oczekujemy na plan zagospodarowania przestrzennego dla śródmieścia miasta Leszno. Ze strony urzędu miasta Leszna mamy zapewnienie, że projekt planu zagospodarowania przestrzennego zostanie zatwierdzony pod koniec tego roku. W związku z tym planowane rozpoczęcie inwestycji datujemy na kwiecień 2012, a zakończenie na jesień 2013 roku – mówi w rozmowie z portalem Retailnet.pl Michał Tur z firmy MGC Inwest, inwestora obiektu.

Wcześniej deweloper planował rozpoczęcie budowę jeszcze w 2011 roku. Jednocześnie inwestor podkreśla, że proces komercjalizacji trwa. ¬- Obecnie trwa komercjalizacja centrum i choć w Lesznie istnieje już jeden obiekt tego typu mamy podpisane umowy najmu na m. in. sieć kin Multikino i drogerię Rossmann – dodaje Michał Tur.

Galeria Goplana powstanie na terenach po byłych zakładach Goplana i Metalplast. Na trzech kondygnacjach obiektu o powierzchni najmu wynoszącej 28 tys. mkw. znajdzie się 120 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych oraz część rozrywkowa: kino, klub fitness i kręgielnia. Dwa najwyższe poziomy galerii zajmie parking na 760 miejsc.