Karmello jest firmą lokalną, która powstała w 2010 roku i bardzo szybko się rozwija. W ofercie znajdują się wyrabiane ręcznie czekoladki, trufle, bloki czekolady, owoce w czekoladzie, gourmadises i inne czekoladowe specjały.

W ostatnim czasie do grona najemców dołączyły takie sklepy jak: Coffeheaven, Sklep Kolonialny. W centrum pojawił się także nowy najemca biurowy – Cooper Standard.
Galeria Sfera to śródmiejska przestrzeń publiczna w Bielsku-Białej łącząca w sobie wiele różnorodnych funkcji, m.in. biurową i handlową. Sfera była oddawana do użytku w dwóch fazach w 2001 roku oraz 2009 roku.

Galeria Sfera powstała na terenach dawnej fabryki włókienniczej. W części handlowo-usługowej jest ponad 250 sklepów. Oferta rozrywkowa obejmuje 25 restauracji i kawiarni, kino z siedmioma salami projekcyjnymi (Helios), klub muzyczny wraz z dyskoteką, ośmiotorową kręgielnią i pubem, miejsce zabaw dla dzieci. Ponadto na terenie galerii znajduje się czterogwiazdkowy Hotel Qubus oraz atrakcyjna część mieszkalna. Do dyspozycji klientów jest parking na około 2,2 tysiące miejsc. Wśród najemców znajdują się m.in. Apart, Bagatt, Benetton, Bershka, Clarks, Deichmann, Deni Cler, dwukondygnacyjny sklep C&A oraz H&M, House, Intersport, KFC, Mango, New Yorker, Zara.