Uroczyste otwarcie lokalu miało miejsce 23 września. Nowy lokal o wielkości 200 metrów kwadratowych ma być uzupełnieniem istniejącej bazy gastronomicznej Centrum Handlowego Auchan. Restauracja pomieści ponad 100 osób jednocześnie. Ponadto w nowym lokalu, jedynym miejscu w Auchan, goście będą mogli skorzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do internetu (WiFi).

Sieć KFC w Częstochowie ma od teraz sześć restauracji. Pozostałe pięć mieści się w niezależnych lokalach przy al. NMP i ul. Wojska Polskiego oraz w Centrum Handlowym Tesco, CH M1i Galerii Jurajskiej.

Centrum Handlowe Auchan zlokalizowane jest przy ul. Krakowskiej przy drodze krajowej nr 1, tuż przy wyjeździe z miasta w stronę Katowic.

KFC należy do holdingu AmRest, który jest niezależnym operatorem restauracyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej i należą do niego m.in. sieci KFC, Pizza Hut oraz Burger King w Polsce, Czechach, Bułgarii, Serbii, Rosji i na Węgrzech, a w Stanach Zjednoczonych – restauracje Applebee’s. AmRest jest również operatorem kawiarni Starbucks w Polsce, Czechach oraz na Węgrzech. Obecnie AmRest zarządza ponad 600 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants).