Fresh Bar zajmie powierzchnię 86 mkw., będą tu serwowane soki, sałatki i zdrowe koktajle. Restauracja Olimp, którs zaoferuje posiłki na wagę, zajmie lokal o powierzchni 62 mkw. – To będzie pierwszy Olimp w Kielcach – zapowiada Aleksandra Kowalska, współwłaścicielka restauracji Olimp.

Smakosze kuchni tureckiej będą mogli z kolei odwiedzić Kebab. W Kielcach istnieje już jeden lokal pod tym szyldem. Ale ten w Koronie będzie – jak zapewnia właściciel – o półkę wyżej. Punkt zajmie  41 mkw. powierzchni.

Strefę gastronomiczną Korony rozszerzy także restauracja Italia deGusto – będzie to pierwszy lokal tej sieci w Polsce i zajmie 67 mkw.

Właściciel restauracji China Town prowadzi już w mieście kilka lokali. Ostatni otwarty będzie miał 37 mkw. – China Town będzie wystrojem nawiązywać do tradycyjnych chińskich restauracji. Klient, gdy tylko rzuci okiem na nasz lokal, będzie od razu wiedział, jakich potraw tu się może spodziewać. Prowadzimy już rozmowy, aby markę China Town wprowadzić też do kolejnych galerii handlowych tego inwestora – mówi Łukasz Mazur, właściciel sieci.

W Piramidzie Steakhouse będzie serwowana kuchnia arabska. Lokal o powierzchni 165 mkw.  zaoferuje, jako jedyny w centrum handlowym, pełną obsługę kelnerską. – Galerie, jak niegdyś rynki miast, przyciągają teraz całe rodziny, które wybierają się na zakupy, a przy tym chcą coś zjeść. Zdecydowaliśmy się na Koronę Kielce głównie dlatego, że w tym mieście nie ma prawdziwej kuchni arabskiej. Jest więc naturalna przestrzeń dla Piramidy. Będziemy do tego jedyną restauracją pełnokelnerską w tym centrum, na czym nam zależało – tłumaczy Artur Żółtowski, właściciel sieci.

Korona Kielce ma być centrum rozrywkowo-handlowym z prawdziwego zdarzenia. Na 93 tys. mkw. powierzchni całkowitej obiektu zagoszczą pierwsze w województwie delikatesy Piotr i Paweł, sklepy sportowe Intersport, Adidas, Nike, Puma, Reebok, salony drogeryjne sieci Superpharm i Rossmann oraz wiele sklepów odzieżowych znanych marek. Zjeść i pobawić będzie się można w Gin-Ger Sport Restaurant&Music Bar, restauracji dla miłośników sportu. Galeria będzie dysponowała także klubem fitness Pure oraz pięciokortowym klubem squash oraz Multikinem.