Realizacja Odrzańskich Ogrodów trwa od czasu otrzymania pozwolenia na budowę, tj. od 2 czerwca br. Obiekt jest realizowany segmentami, a ściany galerii powstają z wykorzystaniem technologii monolitycznej – są wylewane bezpośrednio na placu budowy. Dzięki temu widać już wyraźne postępy w budowie.

Inwestycję realizuje na tym etapie kilka firm wykonawczych. Generalnym wykonawcą jest gliwicka spółka P.A. Nova SA, prace żelbetowe wykonuje natomiast Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (GPBP). Inwestorem Galerii Odrzańskie Ogrody jest gliwicka spółka Odrzańskie Ogrody Sp. z. o .o. Nowy obiekt zaprojektowała Pracownia Projektowa firmy P.A. Nova z Gliwic, która przygotowała również oddaną w październiku ubiegłego roku Galerię Sanowa w Przemyślu.

Galeria Odrzańskie Ogrody to centrum handlowo-rozrywkowe o całkowitej powierzchni ok. 60 tys. mkw., w tym około 22 tys. mkw. powierzchni najmu. Centrum zaoferuje klientom około 90 sklepów na dwóch kondygnacjach handlowych – na parterze (poziom 0) i piętrze (poziom +1). Dodatkowo na piętrze powstanie kino z czterema salami. Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking podziemny na około 600 miejsc parkingowych. W obiekcie znajdzie się także kaskadowy parking naziemny, który zapewni dodatkowo około 170 miejsc parkingowych i bezpośredni dostęp z poziomu parkingu na piętro galerii.