Galeria Echo w Kielcach

Na tegoroczny konkurs MAPIC Awards zgłoszonych zostało kilkadziesiąt projektów. Galeria Echo zdobyła nominację w kategorii „Best enlarged retail development” i znalazła się w gronie najlepszych światowych projektów handlowych. W gronie pretendentów do tytułu „Best enlarged retail development”, obok Galerii Echo, znalazły się dwie równie wyjątkowe realizacje: Milano City Center z włoskiego Mediolanu oraz The Style Outlets z Zweibrücken w Niemczech.

Galeria Echo w tej edycji MAPIC Awards jest jedynym polskim projektem we wszystkich kategoriach, który otrzymał nominację do tej prestiżowej nagrody.

Swoje projekty firma pokazała także podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2011, które odbyły się 8 i 9 września br. Są to pierwsze w Polsce targi nieruchomości i inwestycji handlowych.
MAPIC to jedne z największych i najważniejszych targów nieruchomości komercyjnych na świecie. W imprezie bierze udział ponad 1000 wystawców, wśród których znajdują się m.in.: deweloperzy, architekci, przedstawiciele dużych sieci handlowych, światowych marek, sieci kinowych i agencji nieruchomości. Łącznie MAPIC 2001 odwiedzi ponad blisko 8000 uczestników z 67 krajów. Więcej informacji o targach: www.mapic.com

Galeria Echo to największy obiekt handlowo-rozrywkowy w Polsce pod względem ilości sklepów. Powierzchnia całkowita wynosi 159 tys. mkw., z czego 70 tys. mkw. przeznaczono na wynajem. Oprócz sklepów i punktów handlowych, klienci mają do dyspozycji także bogatą część rozrywkową – m.in. 12-torową kręgielnię, największe w regionie centrum fitness. Dla najmłodszych zaprojektowano ogromną bawialnię o powierzchni 300 mkw.

W Galerii Echo znajduje się także Dekorada – największe w regionie centrum wyposażenia i dekoracji wnętrz o powierzchni 5 tys. mkw. Wizytówką obiektu jest również wielopoziomowy parking na 2,3 tys. miejsc. Zastosowano w nim system kierowania pojazdów do wolnych stanowisk oraz specjalną funkcję przypominania o miejscu zaparkowania pojazdu.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci.
Więcej informacji na stronie www.galeriaecho.pl