Informację o możliwości sprzedaży przed dwoma dniami podała poznańska telewizja WTK. Dziś te doniesienia znajdują potwierdzenie w słowach rzecznika prasowego Starego Browaru. Inwestor na razie nie ujawnia szczegółów, wiadomo już jednak, że trwają rozmowy i że audyt, który jest obecnie prowadzony w centrum, ma związek z możliwością sprzedaży.

Nie wiadomo z kim rozmawiają właściciele centrum w sprawie ewentualnej transakcji. Nie jest jednak tajemnicą, że kupnem mogą być zainteresowane choćby zagraniczne fundusze inwestycyjne, które w ostatnim czasie zwiększyły swoją aktywność w Polsce. Eksperci wskazują, że galeria jest biznesem dobrze prosperującym i jako taka, mogłaby być dla tych funduszów dobrą lokatą kapitału. Dla klientów czy najemców centrum zmiana właściciele nie oznaczałaby istotnych zmian.

Stary Browar powstał w Poznaniu na bazie dawnego Browaru Huggera, ponad stuletniej nieruchomości, której początki sięgają 1844 roku, gdy do Poznania przybył Ambrosius Hugger – piwowar z Wirtembergii. W 2003 roku otwarta została tu część handlowa – Atrium z ponad setką sklepów, restauracjami i powierzchnią biurową. Obiekt był rozbudowany w 2007 roku. Obecnie na powierzchni 130 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się ponad 200 sklepów, 15 restauracji, 13 kawiarni, teatr, sala koncertowa, kilkanaście wnętrz wystawienniczych, 8 sal kinowych, Blow Up Hall 50 50, 3 kluby muzyczne i zabytkowy park. Inwestorem centrum jest firma Fortis należąca do Grażyny Kulczyk.