W pierwszej połowie 2011 r. zasoby powierzchni w centrach handlowych w Europie wzrosły o przeszło 2,1 mln mkw. Jest to wielkość zbliżona do nowej podaży w analogicznym okresie roku poprzedniego – czytamy w raporcie "Marketbeat – wrzesień 2011" przygotowanym przez firmę Cushman & Wakefield.

90 proc. nowej powierzchni handlowej doszło za sprawą centrów nowo wybudowanych. 10 proc. zrealizowano dzięki rozbudowie istniejących obiektów.

Cushman & Wakefield świadczy usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 13.000 pracowników w 234 biurach w 61 krajach. Oferuje pełen zakres usług w pięciu głównych obszarach: Obsługa Transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych); Rynki Kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna, finansowanie dłużne i kapitałowe); Rozwiązania dla Inwestorów i Najemców Korporacyjnych (zintegrowane doradztwo strategiczne na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości, w tym zarządzanie nieruchomościami i zarządzanie projektami); Konsulting (doradztwo biznesowe oraz doradztwo w zakresie nieruchomości); Usługi Wyceny i Doradztwa (wycena, analiza HBU, pomoc przy rozstrzyganiu sporów oraz inne specjalistyczne usługi obejmujące różne sektory rynku).