– Obecnie, po gruntownym remoncie w październiku ubiegłego roku, galeria jest rekomercjalizowana. Do wynajęcia pozostaje osiem z blisko 50 lokali znajdujących się w tym obiekcie. Lokale są wykończone, posiadają duże, jasne witryny i nie potrzebują żadnych dodatkowych nakładów inwestycyjnych. Powierzchnie przeznaczone do wynajęcia zlokalizowane są na parterze oraz na pierwszym piętrze galerii. Posiadamy cztery lokale o wielkości od 80 do 100 mkw., trzy lokale o wielkości od 130 do 150 mkw. oraz jeden duży lokal o powierzchni przekraczającej 350 mkw.- mówi w rozmowie z Retailnet.pl Agnieszka Stabulewska, Dział Wynajmu i Zarządzania Pasażami Tesco Polska Sp. z o.o.

Galeria Chełm jest trzypoziomowym obiektem mieszczący się przy ulicy Cienistej w Gdańsku. Galeria została otwarta w 2008 roku. Średnio każdego tygodnia w galerii robi zakupy ponad 45 tys. osób. Kluczowe marki działające w Galerii Chełm to: Tesco, Deichmann, CCC, Vobis, Apart, Cukiernia Sowa, 5-10-15 oraz perfumeria Marionnaud. Galeria należy do sieci Tesco.

Tesco to prawie 400 sklepów w całym kraju, 27 stacji benzynowych, oraz własne centra dystrybucyjne. Grupa zatrudnia ok. 30 tys. pracowników. Obroty firmy przekroczyły 10,1 mld złotych netto w roku finansowym 2010-2011. Za rok 2010 firma Tesco Polska odprowadziła do budżetu państwa i samorządów lokalnych prawie 328 mln złotych.