– To projekt zlokalizowany w bardzo dobrym miejscu – w Bydgoszczy, mieście które liczy około 350 tys. mieszkańców. Mamy już zabezpieczony teren. Plan zagospodarowania przestrzennego pozwala uzyskać pozwolenie na budowę w niedługim czasie. Mamy nadzieję rozpocząć budowę w ciągu jednego roku – powiedział portalowi Retailnet.pl Rüdiger Cornehl, członek zarządu spółki ECE Real Estate Partners.

ECE rozpoczęło już rozmowy z najemcami. – Odpowiedź z ich strony jest bardzo dobra. Dotyczy to zarówno samego miasta, lokalizacji, jak samego projektu. To sprawia, że jesteśmy dobrej myśli. Liczymy na ukończenie budowy mniej więcej na początku 2014 – dodał Cornehl.

Obiekt ma powstać przy ul. Wojska Polskiego na terenie użytkowanym obecnie przez zakłady graficzne ORTIS. Jak informował już portal Retailnet.pl, w drugim tygodniu września doszło do spotkania przedstawicieli firmy z władzami Bydgoszczy podczas którego ujawniono szczegóły inwestycji. Spółka ECE zabezpieczyła juz wszystkie potrzebne grunty zawierając przedwstępną umowę z firmą Galeria Kujawska, która jest zależna od grupy PBG SA.

Polski oddział ECE – firma ECE Projektmanagement Polska – została założona w 1997 r. Od ponad 10 lat ECE stale rozwija działalność w Polsce.