Galeria Kaskada została otwarta

Wagę tego wydarzenia podkreślał Rüdiger Cornehl, członek zarządu spółki ECE Real Estate Partners, który przybył na otwarcie z siedziby firmy w Hamburgu. – Oczywiste jest, że Niemcy jako nasz rodzimy rynek, są dla nas najważniejsze, ale Polska jest na drugim miejscu – powiedział portalowi Retailnet.pl Cornehl. – Trzeba pamiętać, że jest pierwszym krajem do którego weszliśmy. Mamy tu już sześć centrów pod swoim zarządem i planujemy następne – dodał.

– Jestem naprawdę zdumiony. Nigdy nie widziałem tak fascynującego centrum poza Niemcami. Nawet wiele obiektów, które budujemy tam, nie ma takie jakości wykonania – powiedział portalowi Retailnet.pl Christian Stamerjohanns, rzecznik hamburskiej spółki. ECE zarządza 132 centrami w Europie, z czego 96 znajduje się w Niemczech. Jest zdecydowanym liderem tego sektora w swoim kraju. W Polsce ma pod zarządem następujące centra: Galeria Dominikańska we Wrocławiu (otwarta w 2001r.), Galeria Łódzka (otwarta w 2002 r.), Alfa Centrum w Gdańsku (przejętą w zarządzanie w 2006 r.), Galeria Krakowska w Krakowie (otwartą w 2006r.) oraz Galerią Bałtycką w Gdańsku (otwartą w 2007r.) i teraz nowo otwarta Galeria Kaskada.

Kaskada jest już całkowicie skomercjalizowana. Tylko dwa sklepy nie zdążyły na otwarcie i mają zostać uruchomione  w przyszłym tygodniu. Główni najemcy galerii to sklep Van Graaf (3 tys. mkw.), C&A, delikatesy Alma, salon fitness Pure, Smyk, Empik, Reserved, Cubus, grupa Inditex, Saturn i inne. – Zajęło nam od 2,5 do 3 lat, żeby wynająć powierzchnię centrum. Nie dlatego, że było trudno, ale dlatego, że chcieliśmy dopracować tentat miks. Mogę być dumny, że centrum jest wynajęte w 100 proc., i to w wynajęte w takiej jakości – powiedział Rafał Pruba, dyrektor Działu Wynajmu w ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.

Trzykondygnacyjne centrum Kaskada znajduje się przy placu Żołnierza Polskiego. Powierzchnia całkowita  to 110 tys. metrów kwadratowych GBA. Obiekt posiada 1000 miejsc parkingowych na dachu i dwóch górnych poziomach centrum. Właścicielem wartego 845,5 mln złotych centrum jest ECE European Prime Shopping Centre Fund. Budowa trwała od marca 2010.